Altındağ Belediyesi Emlak Vergisi Borcu Sorgulama

Altındağ Belediyesi Emlak Vergisi Borcu Sorgulama ve Ödeme İşleminizi Gerçekleştirebilmek için Aşağıdaki Ekranda Görülen İlgili Alanı SeçinizAltındağ Belediyesi Emlak Vergisi Borcu Sorgulama İşleminizi Yapmak için Lütfen Tıklayınız

VERGİLERİNİZİ...

1) e-belediye sisteminden üye olmadan da kredi kartı ile,
2) Veznelerimizden nakit ve kredi kartı ile,
3) Tüm PTT şubelerinden 226312(EmlakVergisi), 111337(Çevre Temizlik Vergisi) nolu posta çeki hesaplarına (sicil numaranızı eklemeyi unutmayınız) yatırabilirsiniz.
4)Ziraat Bankası ATM'lerinden kartlı veya kartsız olarak sicil numarası ile,
5)Ziraat Bankası Halkbank, Vakıfbank, Şekerbank ve Denizbank Şubelerinden TC Kimlik no veya sicil numarası ile,
6) Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank İnternet Bankacılığından vergilerinizi yatırabilirsiniz.

NOT: e-belediye sisteminden kredi kartı ile yapılacak ödemelerde taksit yapılmamaktadır.

Vezne---------------------------------- Adres

Merkez Hizmet Binası------------ Anafartalar Cad.Samanpazarı
Altındağ Tapu Müd. Hizmet Bürosu------- Etlik Cad. No: 39 İskitler

Online ödeme ile ilgili destek için:

ebelediye@altindag.bel.tr
0312 507 00 21
0312 507 00 22
Vergi işlemleri ile ilgili bilgi için:
0 312 507 00 40

Diğer Ödeme Seçenekleri için

Emlak Vergisi Islemleri

Gereken belgeler: Tapu fotokopisi ve kimlik fotokopisi.

Belediyemiz Emlak Vergisi Servisi'nde yapİlan iş/işlemler, aşağıdaki gibidir ;

Yeni satın alynan gayrimenkullerle ilgili tarh ve tahakkuk işlemleri yapılmaktadyr. Yeni gayrimenkul satan alan kişi tapu fotokopisi, kimlik fotokopisi, maliye vergi numarası, iskan raporu ve m² cetveli ile Emlak Vergisi servisimize müracaat ederek kendisine emlak numarası verilerek beyan kabul işlemi yapılmaktadır.

Tapu Tahsis Belgesi olup imar çalışmaları sonucunda imar tapusunu alan şahıslar yeni aldıkları tapu ile Emlak Vergisi servisimize müracaat ederek değişiklik bildirimi vermeleri gerekmektedir.

Yeni İnşaata Başlanan Arsalar için mükellefler, inşaata başlama ruhsatı veya mahalle muhtarlarından alacakları yıkım yazısı neticesinde arsaları üzerinde bulunan eski binalarının yıkımı yapılmaktadır.

İskan raporu alan binalar ise Emlak Vergisi servisimize müracaat ederken muhakkak ki suretle m² cetveli, iskan raporu ve kat irtifak tapusu ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Vefat Eden mükelleflerimizin vefat tarihinden itibaren üç ay içinde iştirakçileri veraset ilamı, tapu fotokopisi ile servisimize müracaat etmeleri halinde gerek iştirakçikler adına gerekse kendi paylarına düşen hisse miktarı kadar bildirimde bulunmaları gerekmektedir.

Kendi adlarına kayıtlı gayrimenkulleri satan mükelleflerimiz dosyalarından kayıtlarının kapatılması için satın alan kişinin tapu fotokopisi ile Emlak Vergisi servisimize müracaat etmeleri gerekmektedir.

Emekli indiriminden faydalanmak isteyen mükelleflerimiz gerekli evrakları tamamlayarak Emlak Vergisi servisimize müracaat etmeleri halinde müracaat tarihinden itibaren emekli indiriminden faydalanabileceklerdir.

Not : Mükelleflerimizin iş ve işlemlerinin daha hızlı ve sağlıklı yürüyebilmesi için kimlik fotokopileri, tapu fotokopileri, maliye vergi numarası, iskan raporu, m² cetvelini getirmeleri önemle rica olunur.