Etimesgut Belediyesi Emlak Vergisi Online ÖdemeEtimesgut Belediyesi Emlak Vergisi Borç Öğrenme İşlemi için Lütfen Tıklayınız

Etimesgut Belediyesi - Sicil Kodu ile Online Tahsilat için BURAYA TIKLAYINIZ

Etimesgut Belediyesi Adres ve İletişim Bilgileri

30 Ağustos Mahallesi Şehit Hasan Öztürk Caddesi No:5
Tel & Faks : 0 (312) 244 10 00 - 0 (312) 244 46 46

Etimesgutlu Mükelleflere Vergi Ödeme Kolaylığı

Son ödeme tarihi 31 Mayıs olan Emlak Vergisi ilk taksidinin ödemeleri devam ediyor.

Emlak Vergisi ilk taksidinin ödemeleri devam ediyor

ETİMESGUTLU MÜKELLEFLERE
VERGİ ÖDEME KOLAYLIĞI


Son ödeme tarihi 31 Mayıs olan Emlak Vergisi ilk taksidinin ödemeleri devam ediyor. Etimesgut Belediyesi, vatandaşların emlak vergilerini kolayca ödeyebilmeleri ve ödemelerini geciktirerek cezalı duruma düşmemeleri için teknolojinin elverdiği imkanları hayata geçirdi.

ON-LİNE ÖDEME

Etimesgutlu mükellefler, belediye hizmet binasının birinci katındaki Mali Hizmetler Müdürlüğü ödeme gişelerinden borçlarını ödeyebildikleri gibi, isterlerse belediyeye gelmeden internet üzerinden de ödeme yapabiliyorlar. Mükellefler, belediyenin www.etimesgut.bel.tr adresine girerek borç bilgilerini 7/24 on-line sorgulayıp, internet üzerinden güvenli bir şekilde ödemelerini gerçekleştirebiliyorlar.

E-HATIRLAT SİSTEMİ

Etimesgut Belediyesi, başlattığı e-hatırlat, t-belediye ve sms sistemleri ile mükelleflerin borçlarını unutarak mağdur olmasını önlüyor. Bu sistemle vergi dönemlerinde vatandaşlara borç miktarları ve ödeme tarihlerinin belirtildiği mail ve SMS’ler gönderiliyor. Mükellefler 244 44 33 numaralı telebilgi sistemini arayarak da borçlarını sorgulayabiliyorlar. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, emlak vergisi birinci taksidi ödemelerinin devam ettiğini belirterek, mükelleflerin, sunulan bu kolaylıklardan yararlanarak vergilerini zamanında ödemeleri gerektiğini söyledi.

Emlak Vergisi Hesaplama

Emlak vergileri için ödeme miktarı, söz konusu taşınmazın hangi belediye sınırları içerisinde yer aldığına göre değişiklik gösterir.

Büyükşehir belediye sınırları içerisinde yer alan bir taşınmaz mal için ödenecek miktar,normal yörelerde ödenecek bedelin 2 katına kadar çıkıyor.Aşağıda emlak vergilerinin 2014 oranları görülmektedir.

Emlak vergileri oranları

Binalarda Binde 2
Meskenlerde Binde 1
Arazilerde Binde 1
Arsalarda Binde 3

Büyükşehir Belediyesi

Binalarda Binde 4
Meskenlerde Binde 2
Arazilerde Binde 2
Arsalarda Binde 6