Muratpaşa Emlak Vergisi SorgulamaAntalya Muratpaşa Emlak Vergisi Sorgulama İşlemi için Lütfen Tıklayınız

E-Belediye Hizmetleri

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANLIĞI e-belediye kapsamında interaktif belediyeciliği başlattı.

Bu kapsamda 7 Gün 24 Saat Belediye işlemlerinize ait (Bildirim,Borç,Tahakkuk,Hizmet Rehberi, Vergi Bildirimleri, Arsa m² Fiyatları, İnşaat Maliyetleri, Aşınma Oranları, ÇTV Bedelleri) bilgilerinizi sorgulayabilir, kredi kartı ile borcunuzu güvenli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Şikayet ve Önerilerinizi Halkla İlişkiler Servisine bildirebilir, sonuçlarını takip edebilirsiniz. Belediyemiz hizmetlerine ait detaylı bilgi alabilirsiniz. (Evrak Takip, Sıhhı Ruhsat Başvurusu, Gayri Sıhhı Ruhsat Başvurusu, Haftasonu Ruhsatı Başvurusu, Nikah Başvurusu, gibi işlemleriniz ilerleyen dönemlerde devreye alınacaktır.)

Diğer Vergi Ödeme ve Öğrenme Yöntemleri

Telefon Belediyeciliği 0242 323 40 48 – 323 03 48 (Faks : 0 242 323 04 33) hatlı telefonlar ile Belediyemiz internet hizmetinden faydalanamayan vatandaşlarımız için bilgilendirici telefon hizmeti vardır. Bu hizmetimiz ile vatandaşlarımız telefon ile vergi borçlarını Öğrenmekte ve isterlerse faks ile borç dökümlerini alabilmektediler. Ayrıca Şikayet ve Önerilerle ilgili bölüm ile belediyemiz hizmetleri ile ilgili bilgilendirici bölüm bulunmaktadır.

Banka Hesap Numaraları:

VAKIFBANK Bankası Antalya Merkez 077 TR 90 0001 5001 5800 / 728 492 71 45
Posta Çeki Hesap Numarası: 551517

Not : Banka Hesabına veya Posta Çeki ile vergi ödemesini yapacak mükelleflerin dekontlarına verginin cinsini , hesap numarasını ve sicil numarasını yazmaları gerekmektedir.

Not : e-belediye ile ilgili olarak telefonla bilgi soracak olanlarin daire santral telefonu : (e-belediye telefonu : 323 03 48) Santral Telefonu : 320 22 22 dahili 1133 den bilgi edine bilirler.

Not : T.C. Kimlik Numarası olmayan mükelleflerimiz (0242) 323 03 48 - 320 22 22(dahili 1139) telefon numaralarından irtibata geçebilirler.

Üyelik Kaydı Açıklamaları

Belediyemizde Kayıtlı Mükellef İseniz
Yeni üye girişinden üye olunuz.
Üyelik kaydı sırasında belediye sicil numaranızı biliyorsanız yazınız, ve 'Sicil Numaram Var' ı seçiniz.
Üyelik kaydı sırasında belediye sicil numaranızı bilmiyorsanız boş bırakın, ve 'Sicil Numaramı Bilmiyorum' u seçiniz. Sicil servisimiz sicilinizi bulup, verinizi güncelleyecek ve size e-posta ile haber verecektir.
Üyeliginiz kabul edildiğinde gelen e-posta'yı tıklayarak üyeliğinizi aktif ediniz.

Belediyemiz Mükellefi Değilseniz

'Bireysel Üye Kaydı' veya 'Kurumsal Üye Kaydı' seçeneklerinden sicilinizi kaydediniz
Kayıt sırasında 'Yeni Sicil' seçeneğini seçiniz. sicil numarası yazmayınız.

Belirttiğiniz üyelik kodu ve şifrenizle sistemimize giriş yapıp, müracaatlarda bulunabilirsiniz.
Üyeliginiz kabul edildiğinde gelen e-posta'yı tıklayarak üyeliğinizi aktif ediniz.

İletişim


Muratpaşa Belediyesi
Santral 0(242)320 22 22
Adres Fener Mahallesi Tekelioğlu Caddesi No:63 PK: 0760 Muratpaşa
E-Posta info@muratpasa-bld.gov.tr

Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenir?

Emlak vergisi,ülkemiz sınırları içerisinde mevcut arsa, arazi, konut ve işyeri gibi taşınmaz mallar için,iki eşit taksit halinde ödenen vergidir.Emlak vergileri için ilk taksitler Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ödenmesi gerekiyor, ikinci taksitler ise Kasım ayında ödeniyor.

Emlak Vergisi Hesaplama

Emlak vergileri için ödeme miktarı, söz konusu taşınmazın hangi belediye sınırları içerisinde yer aldığına göre değişiklik gösterir.

Büyükşehir belediye sınırları içerisinde yer alan bir taşınmaz mal için ödenecek miktar,normal yörelerde ödenecek bedelin 2 katına kadar çıkıyor.Aşağıda emlak vergilerinin 2014 oranları görülmektedir.

Emlak vergileri oranları

Binalarda Binde 2
Meskenlerde Binde 1
Arazilerde Binde 1
Arsalarda Binde 3

Büyükşehir Belediyesi

Binalarda Binde 4
Meskenlerde Binde 2
Arazilerde Binde 2
Arsalarda Binde 6